Autor: Łukasz Burzyński

Kolejny podcast z cyklu omawiającego encykliki społeczne odnosi się do pierwszego poważnego dokumentu odpowiadającego na wyzwania naszej epoki. Mater et Magistra – Matka i mistrzyni… wszystkich narodów, czyli Kościół katolicki. A Jej dzieci właśnie wychodzą z jednej z największych katastrof w historii ludzkości – II wojny światowej. Z nowymi możliwościami, ale wielkimi zagrożeniami. Wówczas gdy pierwszy raz wykorzystano energię jądrową by uzyskiwać z tego ogromne korzyści wykorzystano tę energię także jako broń pustoszącą całe miasta i zabijając lub poważnie raniąc kilkadziesiąt a nawet setki tysięcy ludzi w kilka zaledwie chwil. Możliwości wykraczające poza narody rozpoczynają epokę globalizmu a zagrożenia dostrzega już Jan XXIII w encyklice społecznej, która jest inna niż poprzednie. O tym jakie wyzwania i o kontekście tych wyzwań rozmawiają w podcaście Krzysztof Niemczyk z Łukaszem Burzyńskim.

https://www.youtube.com/watch?v=q5nfObfoq6c

By Łukasz Burzyński

Tutaj jest biografia

2 thoughts on “Encykliki Społeczne: Matka i mistrzyni na początku wyzwań epoki globalnej|odc. 4”
  1. Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

  2. Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *