W zeszłą niedzielę (9 października) ulicami Wrocławia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny objęty patronatem medialnym naszej redakcji.

Wydarzenie jest inicjatywą lokalnego komitetu Wrocław dla Życia, w którego skład wchodzą organizacje katolickie i patriotyczne.

Baner idący na czele marszu z logiem inicjatywy.

Marsz poprzedzała Msza Święta w kościele pw. Św. Elżbiety Węgierskiej. Skończyła się chwilę przed planowaną godziną rozpoczęcia marszu i zaraz po jej zakończeniu uczestnicy licznie zebrali się na placu przed wejściem do kościoła. Czekała tam już na nich kilkunastoosobowa kontrmanifestacja z wulgarnym banerem skierowanym w kierunku zbierających się ludzi.

Kontrmanifestacja z wulgarnym hasłem. Uczestnicy kontrmanifestacji rzucali obelgi pod adresem uczestników marszu.

Po godzinie 13 pod biało-czerwonymi flagami wyruszył marsz przez Ostrów Tumski w stronę placu katedralnego. Poza oprawą muzyczną można było usłyszeć wiele haseł promujących macierzyństwo i wartości rodzinne.

Podczas trasy manifestujący zapraszali przechodniów, którzy licznie dołączali do wydarzenia.

Marsz przechodzący przez most Tumski.
Marsz przechodzący przez Wyspę Piasek.

Po dotarciu na plac katedralny na przygotowanej wcześniej scenie przemawiali organizatorzy i przedstawiciele lokalnych organizacji prorodzinnych.

Część redakcji Nowych Kształtów czynnie zaangażowało się w zorganizowanie tego zgromadzenia, dlatego z dumą możemy powiedzieć, że nie tylko piórem, ale także czynem i z sukcesem stajemy za wartościami, które poruszane są na portalu!

Do zobaczenia w przyszłych latach!

By Inne